Лікування радикуліту

Унікальна методика без медикаментів та операцій

Радикуліт – ураження нервів спинного мозку, що призводить до сильних болів у попереку, грудях та шиї, викликає оніміння та поколювання кінцівок. Від радикуліту більше страждає старше покоління, але й молоді люди теж не застраховані від цього захворювання. Патологія може розвинутися через старі травми хребта, відкладення солей у хрящах і суглобах, причиною може бути і міжхребцева грижа. Попереково-крижова зона є основним місцем для локалізації хвороби. Ця ділянка відчуває найвищі навантаження і найбільше схильна до остеохондрозу і схожих захворювань. Радикуліт буває гострим та хронічним. Гострий радикуліт обмежує рухи та викликає гострий біль, у цьому випадку потрібне термінове лікування, іноді потрібний виклик лікаря додому.

Причини розвитку радикуліту

Радикуліт виникає в результаті ослаблення зв’язків у фіброзному кільці міжхребцевих дисків, ядро ​​з кільця виходить назовні і здавлює спинний мозок. З віком в організмі людини відбуваються дегенеративні процеси зміни хребетного стовпа, що призводить до радикуліту. До основних причин розвитку патології можна віднести:
  • викривлення постави;
  • запальні процеси;
  • зайва вага;
  • інфекції нервової системи та кісткової тканини;
  • пухлини у зоні нервових корінців;
  • неправильний обмін речовин, гормональний збій.
Ознаки радикуліту, що починається, можуть з’явитися після різкого підняття важких предметів. Вагітні жінки теж можуть страждати на це захворювання у зв’язку з великим навантаженням на хребет через плод. Імовірність розвитку радикуліту підвищується з віком, проте якщо займатися профілактикою хвороби, можна зберегти здоров’я надовго.

    Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам



    Симптоми патології

    Основною ознакою радикуліту вважається гострий біль, він може локалізуватися у різних місцях залежно від відділу хребта. Якщо пошкоджені шийний та грудний відділи, то біль з’являється в серці, легені чи шлунку. При болях у попереково-крижовому відділі хворітиме нижня половина тіла. Основні симптоми розвитку радикуліту:
    • невеликі посмикування та слабкість м’язів;
    • оніміння або підвищена чутливість шкірного покриву;
    • поколювання та печіння.
    Під час нападів захворювання людина прагне зайняти будь-яку позу, яка мінімізує біль. При хронічній хворобі симптоми виражені негаразд яскраво, вони характеризуються лише ниючим болем. Однак хронічний радикуліт може швидко перейти у гострий, лікувати його набагато складніше.

    Дискогенний попереково-крижовий радикуліт

    Найбільш поширений вид хвороби, вражає попереково-крижове з’єднання. Характеризується гострим болем у попереку з віддачею в ногу, поширюється на гомілку та стопу. Іноді болючі напади можуть порушувати роботу малого тазу, що призводить до проблем із сечовим міхуром і статевого безсилля. Попереково-крижовий радикуліт порушує ходьбу, ускладнює нахили, людина відчуває оніміння та поколювання нижніх кінцівок. Якщо хворобу не лікувати, то згодом можуть атрофуватись м’язи.

    Поперековий радикуліт

    Поперековий радикуліт – найпоширеніше ускладнення після остеохондрозу. Больові відчуття поширюються попереку і віддають у м’язи сідниць і нижче. Більше того, біль може відгукуватися у стопах та стегнах. Основні симптоми появи патології в попереку:
    • хворобливі відчуття при згинанні та розгинанні попереку;
    • біль у стегні чи нозі;
    • оніміння та слабкість нижніх кінцівок.
    Радикуліт у попереку розвивається не тільки через остеохондроз, частою причиною є слабкість м’язів. Нестабільність хребетного стовпа провокує утиск нервових корінців, внаслідок чого виникає больові відчуття.

    Радикуліт грудного відділу

    Цей вид радикуліту зустрічається не так часто, як поперековий і локалізується в ділянці грудного відділу хребта. Симптомами цієї патології можна назвати біль у грудях, оніміння та поколювання рук, зниження м’язового тонусу. У людини знижується температура, скаче тиск, він відчуває труднощі з диханням. Болі від грудного радикуліту посилюються при глибокому вдиху чи повороті тулуба. Симптоми патології дуже схожі на симптоми інфаркту, пневмотораксу та інших небезпечних захворювань, тому при їх появі необхідно негайно відвідати лікаря.

    Шийний радикуліт

    Шийна патологія пов’язана з утиском або ураженням спинномозкових нервів у шийному відділі. Найпоширеніший симптом цього захворювання – біль у шиї. Інші ознаки шийного радикуліту:
    • запаморочення та головні болі;
    • оніміння верхніх кінцівок та пальців;
    • біль у ділянці шиї, плеча, лопатки або потилиці;
    • порушення слуху та зору;
    • Проблеми з поворотом голови.
    Перераховані вище ознаки можуть бути пов’язані не тільки з радикулітом, але і з іншими хворобами. При частих болях та запамороченнях слід звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу.

    Крижовий радикуліт

    Крижовий радикуліт – запалення нервових корінців в області крижів, за симптомами схожий на радикуліт у попереково-крижовому відділі. Основною ознакою патології є біль у крижовому відділі хребетного стовпа, який може віддавати у ноги.

    Лікування радикуліту

    Гострий біль та м’язові спазми при радикуліті знімають протизапальними препаратами. Вибір препаратів залежить від симптомів – помірні болі можна взяти під контроль простими таблетками, сильний біль усувають за допомогою внутрішньом’язових ін’єкцій. Для нормальної роботи нервової системи пацієнту можуть призначити заспокійливе та вітаміни групи В. Якщо хвороба не викликана інфекцією, то лікар може виписати мазь, що зігріває. При гострих нападах додатково виписують мазі, креми та гелі для місцевого застосування.

    Фізіотерапія для лікування радикуліту

    Медикаментозне лікування дає плоди у боротьбі з радикулітом, але для закріплення результату необхідно пройти курс фізіотерапії. Вона посилює дію ліків, забезпечує приплив крові до ураженої зони, підвищує обмін речовин та запускає швидку регенерацію організму. Застосування фізіотерапії скорочує термін лікування захворювання та зводить до мінімуму загострення хронічних хвороб. До курсу фізіотерапії входить:
    • мануальна терапія;
    • фізкультура лікувального спрямування;
    • грязелікування, лазерна та мануальна терапія;
    • масаж.
    Немедикаментозне лікування виписується тільки в тому випадку, якщо хвороба не перебуває на стадії загострення. Фізіотерапія зміцнює м’язовий каркас та покращує мікроциркуляцію у проблемній області. Методи лікування фізіотерапією призначаються залежно від ситуації.

    Фізіотерапевтичні методи лікування радикуліту у клініці Бубновського

    Клініка лікаря Бубновського в Україні пропонує сучасні методи лікування радикуліту. Прийом пацієнтів ведеться у Харкові, у клініці працюють лікарі різних напрямків, для кожного відвідувача розробляється індивідуальна схема лікування радикуліту. Фізіотерапевтичне лікування включає:
    • ударно-хвильову терапію – інфразвукові хвилі проникають у тканини та руйнують солі у уражених областях;
    • текар-терапію – високочастотний струм проникає в тканини і перетворюється на тепло;
    • знеболювання за допомогою лазера – тканини поглинають енергію лазерного променя та відновлюють функції клітин;
    • електротерапію – лікування за допомогою електричного струму.
    Перед початком фізіотерапії лікарі виявляють причину захворювання та проводять профілактику нападів радикуліту. У клініці Бубновського пацієнтам доступні:
    • комплексне обстеження;
    • індивідуальне медикаментозне лікування та діагностика;
    • блокади для запобігання появі болю;
    • консультації щодо зміни харчування та способу життя;
    • лікувальна фізкультура із тренером.
    Не потрібно займатися самолікуванням радикуліту та ставити діагнози вдома. Запущений радикуліт лікувати набагато складніше і призводить до важких наслідків. У клініці доктора Бубновського працюють лише дипломовані лікарі. Пацієнти клініки гарантовано отримують якісне лікування та рекомендації щодо профілактики захворювання після закінчення курсу фізіотерапії. Лікарі нашого медичного центру завжди прийдуть своїм пацієнтам на допомогу. У нас можна легко вилікувати будь-який вид радикуліту за допомогою фізіотерапевтичних тренажерів та сучасної апаратури. Кожному пацієнту приділяється особлива увага, при цьому у клініці працює ціла команда професіоналів.

      Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам



      Контакти

      Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
      Ст.м. 23 Серпня
      Центр працює за попереднім записом
      Пн-Сб

        Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам