Компресійний перелом
хребта реабілітація

Компресійні переломи хребців відносять до серйозних пошкоджень кісток. Вони часто з’являються навіть при незначному застосуванні сили. Травма нерідко протікає у постраждалої людини без виражених симптомів. Це ускладнює своєчасну діагностику ураження і сприяє розвитку ускладнень.

Після проведення стабілізації уламків пацієнт потребує спеціалізованого відновлювального курсу. Давайте розглянемо, як проводиться реабілітація після компресійного перелому хребта у дітей та дорослих.

Що собою являє компресійний перелом хребта

Компресійний переломом хребта має на увазі стан, при якому порушена цілісність одного або декількох хребців. Це відбувається, коли виникає сильне здавлювання кістки при ударі чи іншому впливі. Виникає деформація тіл хребців клиноподібної форми. Кістка стискається, піддається розплющенню або розтріскуванню.

Тіло хребця виступає за межі нормальних кордонів. Руйнуються опорні колони хребта в місці пошкодження. Часто переломи хребців утворюються в поперековому або грудному відділах. Вони виникають при ударі, падінні з великої висоти, різкому русі, приземленні після стрибка. Перелом хребців може стати причиною пошкодження ділянки спинного мозку з розвитком паралічу кінцівок.

Як проводиться реабілітація при компресійному переломі хребта

Відновлення організму після такої поразки хребців – досить складний і тривалий процес. Він має на увазі профілактику ускладнень, а також корекцію наслідків травми. Рання реабілітація після компресійного перелому хребта 1, 3 ступеня починається одночасно з лікувальними заходами.

Чим раніше стануть застосовувати процедури по відновленню функцій хребта і кінцівок, тим більше можливість уникнути розвитку важких ускладнень. Головне завдання – не дати розвинутися стійкій інвалідизації пацієнта. Ці заходи дозволять йому повернутися до колишнього активного життя. Згідно з методикою Бубновського і принципам кінезітерапії, повинна проводитися рання реабілітація при ураженні.

При скороченні припливу крові до органу, розвиваються процеси дегенерації. Спеціальні заходи дозволяють активно функціонувати всім системам організму. Реабілітацію починають відразу ж після того, як під час операції зняли фіксуючу конструкцію, і стало можливим вчинення перших рухів. У комплекс лікувальної фізкультури входять наступні види вправ:

  1. У перший тиждень після травми займаються тренуванням правильного дихання. Виконують вправи для суглобів кінцівок.
  2. Через місяць плавно ускладнюють рухи. Даються вправи для зміцнення м’язового корсету на спині і кінцівках. Дозволяються повороти у ліжку або перекочування з боку на бік. Піднімають і утримують в цій позі нижні кінцівки, намагаючись дотримати гострий кут.
  3. Через пару місяців, коли людині дозволяють ходити, виконують вправи в колінно-ліктьовий позі. Ходьба не повинна тривати довше двадцяти хвилин. Дозволяють хворому робити масаж спини.
  4. Через чотири місяці починають сідати на десять хвилин. Це проводиться під рентген-контролем стану хребта. Потім рекомендують робити в день по кілька підходів.
  5. Пацієнту дозволяють плавати в басейні, а також нахилятись вперед.

Залежно від тяжкості травми реабілітація після компресійного перелому поперекового відділу хребта триває від чотирьох місяців до року. У ній беруть участь лікарі та реабілітологи. Для підвищення ефективності реабілітації підключають фізіотерапію.

Існують деякі особливості заходів при пошкодженні шиї. Якщо у людини виявили компресійний перелом шийного відділу хребта, то вправи призначають обережно. Все роблять тільки під контролем фахівців. Будь-який необережний рух в цій зоні може викликати важкі неврологічні розлади.

Коли у пацієнта виявили компресійний перелом хребта зі сколом, ЛФК проводять тільки при повній впевненості, що зміщення уламка неможливо, оскільки він може пошкодити спинний мозок або корінці.

Для проведення реабілітації у дитини після компресійних переломів хребта на відновлення всіх пошкоджень може знадобитися кілька років. При відсутності ускладнень і болю її починають вже з п’ятого дня після травми в спеціалізованій клініці.

Реабілітація після компресійного перелому хребта в Харкові

У відновлювальному періоді при компресійному переломі хребта звертайтеся до медичного центру Бубновський. Його методика реабілітації застосовується в Україні вже понад 20 років. Клініка має сучасне обладнання. Тут працюють висококваліфіковані фахівці. Записуйтеся на консультацію і приходьте на прийом!

Контакти

Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
Ст.м. 23 Серпня
Центр працює за попереднім записом
Пн-Сб

    Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам