Подагру відносять до одного з перших захворювань, описаних у медицині. У середньовіччі її називали хворобою аристократів. За цієї патології серйозно порушено обмін речовин. Цей процес вражає частіше за суглоби. Якщо відсутнє лікування подагри, згодом уражаються ще й внутрішні органи.
Терапія при цьому захворюванні має бути комплексною. Пацієнту слід суворо дотримуватись спеціальної дієти. Щоб підвищити ефективність терапії, обов’язково підключають сучасне лікування подагри за допомогою немедикаментозних методів..
Основна інформація
Діагностика
Діагноз ставиться на основі скарг пацієнта, анамнеза, огляду пацієнта. Діагностика проходить в три етапи:
- Огляд лікаря-кінезітерапевта, проведення міофасціальної діагностики.
- DIERS Formetric-4D. Дозволяє всього за одне коротке обстеження (10 сек) отримувати вичерпні дані про кістково-м’язову систему від шийного відділу хребта до стоп.
- Тестове заняття з реабілітологом.
Час діагностики
2 години.
Додаткове обстеження
Рентген кистей та стоп, МРТ, ревмопроби (венозна кров), консультація ревматолога, консультація дієтолога.
Рекомендовані фізіопроцедури
Метод лікування
Кінезітерапія
Рекомендована тривалість курсу
36 занять. Детальніше
Що являє собою патологія
Подагру включають до групи суглобових захворювань. Ураження суглобів розвивається через розлад білкового обміну в організмі. Внаслідок цього порушення в крові різко підвищується рівень сечової кислоти, яка накопичується в тканинах. Потім речовина кристалізується. Формуються кристали із сечокислих солей, що відкладаються в суглобах та нирках. Сечова кислота самостійно не виходить із тканин. Біля суглобів формуються тофуси – характерні для подагри нарости. У ці місця мігрують лейкоцити. Запалюються суглоби та прилеглі до них тканини. Відбувається виражена деформація суглобових зчленувань. Пацієнта непокоїть виражений біль. Шкірні покриви у місці запалення червоніють. При подагрі найчастіше уражаються суглоби на ногах. Запальний процес спочатку локалізується у великих пальцях стоп. При тривалому перебігу подагри у пацієнтів страждають нирки через розвиток нефропатії. Вирізняють три ступені тяжкості артриту при подагрі. Для 1 ступеня характерна легка течія. Подагричний артрит загострюється не частіше двох разів на рік. Уражається не більше двох суглобових зчленувань. Тофуси поодинокі. При 2 ступені відзначають до п’яти нападів протягом року. Вражено не більше чотирьох суглобів. Спостерігаються помірні зміни в кістковій та хрящовій тканинах. Відзначають безліч невеликих тофусів. Для 3 ступеня характерний важкий перебіг подагричного артриту. Його атаки розвиваються понад п’ять разів протягом року. Формується багато великих тофусів. Якщо немає комплексного лікування при подагрі, пацієнти втрачають рухову активність. Вони різко знижується працездатність.Яке лікування подагри без операції ефективне
У цьому захворюванні обов’язково пацієнтам проводять лікарську терапію. Комплексне лікування суглобів при подагрі включає препарати, що вводять із організму сечову кислоту. Щоб покращити свій стан, пацієнт повинен дотримуватися дієти. Йому необхідно відмовитись від алкогольних напоїв. Обмежується вживання таких продуктів:- м’ясних продуктів;
- шпинату;
- міцних бульйонів;
- спаржа;
- грибів;
- цвітної капусти;
- Щавель;
- бобових;
- редька;
- копченостей;
- деяких різновидів риби;
- баклажанів;
- ікри;
- спецій.