Лікування хребта

Біль у спині хоча б раз у житті відчувала майже кожна людина. Найчастіше вона турбує пацієнта при захворюваннях хребта. Больовий синдром є проявом його ураження різноманітного генезу.

Причиною цього можуть бути дегенеративно-дистрофічні захворювання, аутоімунні патології, запалення, перенесені травми, інші розлади. Ще недавно ці проблеми зустрічались переважно у людей у похилому віці.

Зараз робота сидячого характеру і гіподинамія призводять до того, що хвороби хребта стали з’являтися у осіб молодого, а також середнього віку. У людини знижується працездатність, погіршується самопочуття і як наслідок – якість життя. Тому при болях у спині варто негайно з’ясувати їх причину. Повинні бути проведені діагностика і лікування захворювань хребта, багато яких з них можна успішно лікувати без ліків і операцій.

При яких захворюваннях допоможе безопераційне лікування хребта

Хворобами хребта називають групу патологій різноманітного генезу. Їх розвиток викликаний різними факторами – це перенапруження хребта, травми або інші негативні впливи. Дегенерації і запальним змінам піддаються диски, хребці, суглоби.

Ці порушення викликають больові відчуття, порушення функцій хребта верхніх і нижніх кінцівок, а також негативно відбиваються на стані внутрішніх органів. До поразок хребта, найчастіше виникаючих, відносять:

 1. Остеохондроз. Цей патологічний процес призводить до дегенерації, а також дистрофічних змін міжхребцевих дисків і кісткових тканин хребців. Пошкодження диска заміщується рубцем. Його еластичність нижче, ніж у хрящовій тканині. Зменшується висота диска, порушується амортизаційна функція хребтового стовпа. Розладу ще піддається функціонування всього хребетно-рухового сегмента, який складають судини, зв’язки, спинномозкові корінці, суглоби. Виявляється компресія на ці структури і спинний мозок, що викликає розвиток неврологічних симптомів і больовий синдром.
 2. Міжхребцева грижа. При цьому захворюванні з’являється дефект фіброзного кільця. Крізь нього вивільняється, а потім тисне на навколишні тканини желатинозне ядро. Утворюється грижа, яка провокує біль. Сприяє розвитку неврологічних порушень через пошкодження спинномозкового корінця. Патологічні утворення частіше з’являються в поперековому відділі.
 3. Попереково-хрестцовий радикуліт. Розлад пов’язаний з виникненням здавлення або пошкодження сідничного нерву. Воно викликає характерні больові відчуття гострого або пекучого характеру. Біль поширюється по ходу сідничного нерва.
 4. Артроз. При захворюванні розвивається дегенеративне ураження хребетних суглобів. Порушується робота опорно-рухового апарату. З’являється дискомфорт при поворотах або нахилах тулуба. Виникає болючість при рухах.
 5. Анкілозуючий спондиліт. Це хронічна системна запальна патологія суглобів і хребта аутоімунного характеру. При розвитку патологічного процесу прогресує зменшення обсягу рухів. Хвороба виникає у осіб чоловічої статі у віковому проміжку від 20 до 30 років. Патологія вражає суглоби хребта і крижово-клубові зчленування. Їх сполучна тканина заміщається кістковими клітинами. Ще страждають паравертебральні м’якотканні утворення.
 6. Дорсопатія. При ній біль виникає в області хребта, животі, руках, ногах. Захворювання відносять до поширених патологій. При відсутності терапії хвороба переходить в хронічну форму.
 7. Кіфоз. При захворюванні викривляється хребетний стовп переважно в грудному відділі. Порушення буває вродженого або набутого характеру. Часто він розвивається після перенесених травм.

До захворювань, що викликають порушення функцій хребта, відносять і багато інших патологій – спондилолістез, сколіоз, остеопороз, грижа Шморля. Вони небезпечні, відрізняються непередбачуваним перебігом, можуть глибоко інвалідизувати хворого при відсутності лікування хребта і суглобів.

Кому показано безмедикаментозне, безопераційне лікування хребта?

Лікування уражень хребта в лікарнях проводять комплексно. Пацієнтам призначають ліки, голковколювання, лікувальну фізкультуру, масаж, фізіотерапію та інші процедури. Хворим з початковими проявами захворювання у відсутності вираженого больового синдрому можна проводити лікування болів в хребті за допомогою безмедикаментозних і безопераційних методів. До них відносять наступне:

 • фізіотерапевтичні процедури;
 • тракційна терапія;
 • дієта для зниження надмірної ваги;
 • масаж;
 • лікування хребта на тренажерах;
 • ЛФК.

Заняття проводять під наглядом фахівців. Пацієнту необхідно дотримуватися питного режиму. Його навчають правильному диханню діафрагмою. Для хворого лікарі та реабілітологи складають індивідуальну програму реабілітації.

Ефективне лікування хребта за методом Бубновського, його особливості

Вже більше двадцяти років методики лікування хребта, розроблені доктором Бубновським, успішно застосовують в багатьох клініках світу.

Кінезітерапією називають унікальну систему вправ. Їх пацієнти виконують на спеціально сконструйованих декомпресійних тренажерах. Ця система унікальна, так як для лікування використовують резервні можливості людського організму. Вона створює умови для поліпшення стану хребта і суглобів.

Для обстеження і складання програми застосовують систему оптичного 3D / 4D аналізу хребетного стовпа Formetric-4D. Обстеження швидке, точне, безпечне. При його проведенні отримують повні дані про роботу кістково-м’язової системи. Кожному пацієнту складають індивідуальний комплекс, враховуючи супутні захворювання.

Вправи знімають м’язові спазми і усувають больові відчуття. Правильність виконання пацієнтом рухів і техніку дихання контролює персональний реабілітолог. Для посилення ефекту від кінезітерапії в медичному центрі хворим призначають масаж і фізіотерапію.

Де проводять лікування хребта в Харкові

Харківська спеціалізована приватна клініка по лікуванню хребта «Бубновський» пропонує клієнтам пройти терапію захворювань опорно-рухового апарату за оптимальною ціною на сучасному медичному обладнанні. Тут працюють висококваліфіковані лікарі, та реабілітологи, які пройшли спеціалізацію особисто у Бубновського. Записуйтеся і приходьте на прийом!

Контакти

Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
Ст.м. 23 Серпня
Центр працює за попереднім записом
Пн, Ср, Пт

  Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам