Лікування остеопорозу
хребта

Остеопороз хребта відносять до досить підступних і приховано протікаючих захворювань. При ньому виникають переломи хребців. Найчастіше воно зустрічається у жінок похилого віку. Хвороба довго себе ніяк не проявляє, поки не розвинуться глибокі структурні зміни кісток.

Тільки поява важких переломів, які зростаються з великими труднощами, змушує пацієнтів задуматися про лікування і профілактику ускладнень. У сучасній медицині розроблені ефективні методики терапії цієї патології.

Що собою являє захворювання остеопороз хребта

Остеопорозом хребта називають системну хронічну патологію кісток. Він характеризується переважним ураженням хребців. Його розвиток пов’язують із розладом обміну речовин. Для захворювання характерне прогресуюче зменшення щільності, а також маси кісток скелета. Воно проявляється у вигляді структурних порушень кісткової тканини. Це виражається в розвитку складних переломів при мінімальній травмі.

Остеопороз хребта тривало протікає без появи будь-якої симптоматики. На ранніх стадіях захворювання його можна запідозрити, якщо у людини значно зменшився зріст. При остеопорозі грудних хребців порушується постава. Якщо виникають множинні мікропереломи, вони змінюють форму, з’являється деформація кісток, а при рухах – чутний хрускіт.

При розвитку ураження хребта виявляють такі клінічні ознаки:

 1. Хворобливість. Больові відчуття виникають при компресійних навантаженнях (падіння, підйом вантажів). Вони з’являються при різких поворотах корпусу. Періодично біль посилюється при сміху, кашлі, зміні положення тіла.
 2. Деформація хребетного стовпа. Вона виникає при множинних ураженнях хребців. Особливо виражений цей симптом при розвитку процесу у поперековому і грудному відділі. У пацієнта з’являється виражена сутулість, формується горб.
 3. Зниження відстані між тазом і ребрами. Зменшується в розмірах грудна клітина. При цьому з’являється біль у боці.
 4. Біль при постукуванні по остистих відростках хребців. Вона характерна для недавніх компресійних переломів.
 5. Залучення спинного мозку і нервових корінців. З’являються різні порушення, які залежать від рівня ураження хребта. Можлива втрата чутливості шкіри на певних ділянках тіла. При великих ураженнях хребта розвиваються паралічі кінцівок й інша неврологічна симптоматика.

Існує кілька можливих причин виникнення остеопорозу хребта. Провідну роль відіграють ендокринні порушення, а також спадкова схильність, яка підвищує ризик розвитку хвороби.

У чому полягає діагностика і лікування остеопорозу хребта

Виявляють і проводять діагностику цього захворювання лікарі-терапевти, ендокринологи, ортопеди-травматологи. У реабілітації та корекції ускладнень беруть участь неврологи і реабілітологи.

Діагностичні заходи

Лікар з’ясовує скарги, а також інформацію про перебіг захворювання. Він звертає увагу на наявність частих переломів, порушення постави, хворобливість кісток при пальпації. Для підтвердження остеопорозу призначають наступне:

 1. Денситометрія. З її допомогою оцінюють мінеральну щільність кісткової тканини.
 2. Рентгенологічне дослідження. Чітко видно рентген-ознаки захворювання, коли зруйновано понад 30% кісткової речовини. Остеопороз проявляється світлими ділянками розрідження. За допомогою рентгена виявляють свіжі переломи, посттравматичні деформації, кісткові мозолі.
 3. Лабораторна діагностика. Оцінюють рівень фосфору у крові, кальцію, вітаміну Д. Досліджують концентрацію паратгормону. Визначається добова втрата з сечею кальцію і фосфору. При вторинному остеопорозі оцінюють рівень тиреоїдних гормонів і тестостерону.

При необхідності хворого відправляють на консультацію до невролога й інших фахівців.

У чому полягає лікування остеопорозу хребта

Терапія цієї хвороби складається з корекції раціону харчування, зміни способу життя, фізіотерапії. Харчування при остеопорозі має включати продукти з високим вмістом кальцію. Хворому необхідно на добу для відновлення щільності кісток 1000-1200 мг цього мінералу.

Людині варто збільшити споживання молочних продуктів і білка. Необхідно відмовитися від кави і спиртного. Призначаються вітамінно-мінеральні комплекси з вмістом вітаміну D, В6, А, магнію, фосфору. Разом з ними краще засвоюється кальцій. Для лікування захворювання остеопороз лікар призначає спеціальні лікарські засоби:

 • препарати кальцію для припинення зниження щільності кісткової тканини;
 • анаболічні засоби для зміцнення кісток;
 • бісфосфонати, що запобігають зниження міцності кісткової речовини;
 • антирезорбтивні препарати, вони зупиняють деформацію хребців.

При вираженому больовому синдромі призначають анальгетики. Для усунення наслідків переломів хребців, а також їх зміцнення, застосовують метод «цементування». Однак найкращим варіантом лікування, буде звернення до професіоналів і фахівців у галузі фізичної реабілітації, де на боротьбу з хворобою направляють внутрішні ресурси організму.

Де проводять лікування остеопорозу у жінок і у чоловіків в Харкові

Харківський медичний центр профілактики і лікування остеопорозу «Бубновский» проводить комплексну терапію захворювань опорно-рухового апарату. Застосовуються новітні методики діагностики стану опорно рухового апарату. Перед початком лікування ми проводимо діагностику постави на німецькому апараті Diers, щоб спланувати подальше лікування, виходячи з поточної об’єктивної оцінки стану хребта. І пам’ятайте, ціна помилки-ваше здоров’я, тому довіряйте його професіоналам, які несуть відповідальність за результат.

Контакти

Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
Ст.м. 23 Серпня
Центр працює за попереднім записом
Пн, Ср, Пт

  Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам