Лікування спондилоартрозу

Унікальна методика без медикаментів та операцій

Спондилоартроз часто вражає хребет у пацієнтів похилого віку. Іноді зустрічається в осіб молодого віку. Це захворювання через особливості проявів протягом багато часу залишається не виявленим. Більшість пацієнтів починають лікування деформуючого спондилоартрозу несвоєчасно, коли їх непокоїть виражені больові відчуття у спині та знижується обсяг рухів у різних відділах хребта. Щоб зберегти можливість повноцінно рухатися та не знижувати свою якість життя, потрібно своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Що являє собою патологія

Спондилоартроз відносять до дегенеративних захворювань. Його вважають різновидом остеоартрозу. Він вражає поперековий відділ хребта та інші його частини. Патологічний процес у пацієнта проявляється больовим синдромом, вираженість якого посилюється під час рухів. При тяжкому ураженні приєднуються ще й неврологічні порушення. Процес вражає такі структури хребта:
 • дуговідростчасті суглоби;
 • міжхребцеві диски;
 • хребці;
 • фіброзну капсулу;
 • хребетні зв’язки;
 • навколосуглобові м’язи.
Спондилоартроз формується найчастіше через вікові зміни. Виникнення його у молодих пацієнтів відбувається через травми, аномалії розвитку. Цьому процесу сприяє постійне надмірне навантаження на хребет, надмірну вагу, тривале перебування у незручному положенні. Спондилоартроз найчастіше вражає попереково-крижовий відділ хребта. У хворих він нерідко поєднується з остеохондрозом або грижею диска.

Як проводять лікування спондилоартрозу хребта

Терапія заснована на заходах, спрямованих на порятунок від больових відчуттів. Лікарі оптимізують навантаження на хребет і запобігають подальшому прогресу хвороби. Якщо є сильний біль, призначають нестероїдні протизапальні препарати. Якщо виявляють виражений спазм м’язів, прописують міорелаксанти з центральною дією. Для посилення ефекту призначають протизапальні засоби місцево як мазей, кремів, гелів. При стійкому больовому синдромі виробляють блокаду фасетчастих зчленувань з анестетиками та глюкокортикоїдами. Потім пацієнтам призначають фізіотерапію. Коли загострення купіроване, ним проводять ЛФК, щоб зміцнити м’язовий корсет попереку та грудного відділу хребта. При необхідності у розвантаженні спини рекомендують носити корсет.

Особливості лікування спондилоартрозу кінезіотерапією

Вже понад двадцять років в Україні комплексну терапію проводять за допомогою методики Бубновського. Вона включає вправи, які виконують на спеціально сконструйованих тренажерах, що забезпечують декомпресію хребетних структур. Для відновлення їх функцій використовують резервні можливості. За допомогою методу створюють умови, що розширюють обсяг рухів у поперековому, грудному та шийному відділі хребта. Регулярні заняття на тренажерах прибирають болючі відчуття. Перед призначенням лікування пацієнта обстежують, застосовуючи систему 3D/4D оптичної діагностики Formetric-4D. Вона надає точні стан хребта. На основі цих відомостей становлять для пацієнта індивідуальний комплекс. Вправи сприяють зняттю м’язового спазму та зменшенню болю. За правильністю виконання рухів пацієнтом слідкує персональний інструктор. Комплексне лікування спондилоартрозу поєднують з фізіотерапією та масажем.

Де проводять терапію спондилоартрозу у Харкові.

Медичний центр «Бубнівський» пропонує пройти кінезіотерапію. Тут можна отримати лікування за розумною ціною. У клініці його проводять на сучасному устаткуванні. Лікувальні процедури проводять висококваліфіковані інструктори та лікарі. Записуйтесь на прийом!

  Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам  Контакти

  Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
  Ст.м. 23 Серпня
  Центр працює за попереднім записом
  Пн-Сб

   Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам