Лікування синдрому хронічної втоми

Унікальна методика без медикаментів та операцій

Надмірне навантаження людського мозку інформацією, соціальними контактами та інтенсивний ритм життя, а також перенесені захворювання негативно позначаються на психофізичному стані людей. Жителі великих міст відчувають постійну перевтому, яка не проходить після тривалого відпочинку чи сну. Такий стан називають синдромом хронічної втоми, він потребує лікування. При його появі потрібно не відкладаючи звернутися за медичною допомогою.

Що являє собою патологія

Синдром хронічної втоми або патологічної втоми проявляється системною непереносимістю розумових і фізичних навантажень. У пацієнта виникає втома, яка не проходить після тривалого відпочинку чи сну. Цей патологічний стан триває понад півроку. Захворювання часто виникає після перенесеної вірусної інфекції. При цій тяжкій хронічній хворобі страждає імунна, серцево-судинна, нервова та ендокринна система. Основним проявом патології вважають постійну втому. Ще можуть бути такі симптоми:
  • порушення сну;
  • труднощі з мисленням та запам’ятовуванням інформації;
  • головний біль;
  • відчуття дискомфорту в суглобах та м’язах;
  • грипоподібні симптоми;
  • почуття першіння у горлі та інші прояви захворювання.
Ці симптоми не дають людям повноцінно жити. Вони не можуть працювати та навчатися. Зовнішньо пацієнти не завжди виглядають хворими.

Як лікують синдром хронічної втоми

Основною вимогою до пацієнта, коли проводять лікування СХУ, вважають зниження фізичного та психічного навантаження. Варто не допускати розвитку психічної напруги. Хворим призначають сеанси психотерапії. Вона спрямовано нормалізацію психоемоційного статусу. Пацієнта навчають боротьбі зі стресом та методикою ефективного відпочинку. Важливо дотримуватися правильного порядку дня. Необхідно забезпечити достатній сон. У лікування синдрому хронічної втоми включають оздоровлюючі заходи – прогулянки на свіжому повітрі, помірну фізичну активність та контрастний душ. Необхідно дотримуватись здорового харчування. Потрібно вживати продукти, багаті на мікроелементи і вітаміни. Для лікування цього захворювання застосовують засоби рослинного походження: ехінацею, щавель кучерявий, корінь солодки та інші.

Особливості лікування СХУ за методикою Бубновського

Важливо, що ефективне лікування синдрому хронічної втоми неможливе без спеціального комплексу фізичних вправ. Навантаження та тривалість тренування підбирають для кожного пацієнта індивідуально. Їх поступово збільшують, орієнтуючись стан людини. Для організації повноцінних занять в Україні застосовують кінезіотерапію за методикою Бубновського. Пацієнти у клініці під контролем інструктора виробляють нормальний руховий стереотип. При регулярних заняттях відновлюється робота всіх систем організму і втомлюється. Ендорфіни, що виділяються при фізичних навантаженнях, знижують дратівливість. Під час занять пацієнти відволікаються від тривожних думок. Лікарі складають програми для кожного клієнта індивідуально. Перед цим проводиться обов’язкова міофасціальна діагностика. Комплексне тренування включає силові вправи на багатофункціональних тренажерах. Її ефект посилюється виконанням діафрагмального дихання.

Куди звернутися за медичною допомогою у Харкові

У медичному центрі «Бубнівський» можна покращити свій стан пацієнтам із СХУ за допомогою кінезіотерапії. Тут їм пропонують пройти лікування за доступною ціною. Вправи проводять на сучасних тренажерах під контролем інструктора. Записуйтесь до нас на консультацію!

    Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам



    Контакти

    Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
    Ст.м. 23 Серпня
    Центр працює за попереднім записом
    Пн-Сб

      Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам