Профілактика сколіозу

Сколіоз найчастіше з’являється у дітей і підлітків, йому схильні і дорослі люди, які не приділили достатньо уваги лікуванню сколіозу в дитинстві. Сколіоз – викривлення хребта, що веде до порушення функцій організму та внутрішніх органів. Слідкувати за правильним положенням хребетного стовпа краще від народження дитини. Часто захворювання протікає безсимптомно, тому навіть незначні викривлення не варто залишати без уваги. Вилікувати захворювання безмедикаментозно можливо лише на ранніх стадіях, занедбаною мірою необхідна операція.

Чому відбувається викривлення хребта

Сколіоз – це вроджене або набуте захворювання. Викривлення постави може розпочатися будь-якому віці. Причин розвитку хвороби може бути кілька:
  • недолік або відсутність фізичної активності;
  • зайва вага;
  • патології хребетного стовпа;
  • порушення обміну речовин та гормонального фону;
  • дефіцит кальцію та інших важливих речовин для будови скелета.
До порушення постави наводить комплексну дію кількох причин – в більшості випадків точну причину захворювання встановити неможливо. Викривлення можна уникнути, якщо з ранніх років займатися дитиною профілактикою сколіозу. Профілактика буде корисною, навіть якщо схильність до захворювання виявилася у свідомому віці.

Наслідки сколіозу

Викривлення хребта веде до деформації кісткової системи, порушення роботи серця, нирок, легень та інших внутрішніх органів. Сколіоз грудного відділу небезпечний зміною напряму ребер, що призводить до міжреберної невралгії та неправильного функціонування легень. Поперековий сколіоз порушує нормальний стан тазу, ці порушення супроводжуються захворюваннями нирок, репродуктивних органів і можуть призвести до безпліддя. При сколіозі відбувається перетискання кровоносних судин, що ведуть до спинного мозку, звідси порушення чутливості та рухових функцій. М’язи хребта розтягуються, деформуються і поступово атрофуються зовсім. Сколіоз сприяє погіршенню діяльності травної та сечівнику.

Профілактика сколіозу та порушень постави

Викривлений хребет призводить до серйозних супутніх захворювань, тому його легше запобігти, ніж боротися з наслідками. Попередженням сколіозу краще займатися з дитинства. На перших стадіях це може бути звичайний масаж, після масажу – виконання нехитрих дій, які допоможуть покращити поставу. Профілактика сколіозу у дорослих не відрізняється від дитячої програми, повністю випрямити хребетний стовп після 20 років вже неможливо, але можна скоригувати положення спини і надати їй рівного вигляду.

Профілактика сколіозу у дітей

Викривлена постава створює проблеми не тільки для самої дитини, але і для її батьків. Запобігти сколіозу можна виконанням комплексу простих рекомендацій:
  • сидіти за столом рівно і частіше змінювати положення;
  • стежити за тим, щоб навантаження розподілялося рівно на опорну та рухову системи;
  • придбати ортопедичний матрац;
  • дотримуватися правильного харчування з усіма корисними елементами та вітамінами;
  • займатися ранковою гімнастикою.
Потрібно якісний шкільний портфель і просторий стіл для уроків. Протягом дня для розвантаження хребта дитині рекомендується кілька разів 10-15 хвилин полежати на спині або повисіти на турніку.

Профілактика сколіозу у дорослих

Для дорослих методи профілактики сколіозу ті ж, що і для дітей. Під час сидячої роботи не потрібно горбитися, рекомендується періодично змінювати позу та влаштовувати перерви. Стілець повинен тримати спину в ділянці лопаток. Більше тренувань на турніку і плавання зміцнять спину і вирівнюють поставу. Вночі для підтримки шийних хребців можна використовувати подушку-валик, найкраща поза для сну – поза ембріона. Сон на животі чи спині небажаний. Для своєчасного виявлення хвороби варто регулярно відвідувати лікаря Регулярний огляд допоможе виявити деформацію хребетного стовпа та запобігти захворюванням. Клініка доктора Бубновського в Харкові проводить діагностику та лікування порушень постави у дітей та дорослих. При виявленні перших симптомів хвороби слід негайно звернутися до клініки, де пацієнтам запропонують спеціально розроблену гімнастику для профілактики сколіозу. Лікувальна гімнастика за методикою доктора Бубновського дозволяє безмедикаментозно позбавити пацієнта викривлень хребта та його наслідків.

    Оставьте контакты и наши специалисты перезвонят вам



    Контакти

    Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
    Ст.м. 23 Серпня
    Центр працює за попереднім записом
    Пн-Сб

      Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам