Профілактика інсульту

Проведення профілактичних заходів може значно зменшити ризик виникнення інсульту у людей. Профілактика інсульту включає зміну стилю життя, контроль факторів ризику і раннє виявлення схильності до цього захворювання. У нашому медичному центрі ми допоможемо впоратися з деякими факторами ризику за допомогою лікувальної гімнастики та фізіопроцедур. Один із ключових аспектів профілактики інсульту – це підтримання здорового способу життя. Регулярні фізичні вправи, здорове харчування та відмова від куріння можуть значно знизити ризик виникнення інсульту. Рекомендується регулярно використовувати спеціальний комплекс фізичних вправ, щоб запобігти виникненню інсульту. При інсульті відбувається небезпечний для життя гострий розлад мозкового кровообігу. Щорічно інсульт забирає понад шість мільйонів людей. Багато людей після того, як перенесли інсульт, залишаються людьми з підвищеними потребами на все життя. Імовірність захворювання підвищується з віком, але на сьогоднішній день інфаркт головного мозку все частіше виявляють у молодих пацієнтів. Своєчасно проведена первинна та вторинна профілактика ішемічного інсульту демонструє відмінні результати щодо зниження факторів ризику виникнення судинної катастрофи. Без проведення профілактичних заходів лише 10% пацієнтів повертаються до колишнього способу життя.

Що являє собою інсульт, чим він небезпечний без профілактики

Інсультом називають гострий розлад мозкового кровообігу, при якому суттєво погіршується або повністю припиняється кровотік у зоні кровопостачання ураженої судини. Мозкова тканина через нестачу кисню та поживних речовин гине, а у хворого з’являються осередкові та/або загальномозкові неврологічні симптоми, що зберігаються більше доби. Виділяють два варіанти гострих судинних порушень, які пов’язують із розладами кровотоку в мозкових артеріях:
  1. Геморагічний інсульт. У цьому вигляді порушується цілісність стінок судини, кровопостачального мозку. Кров просочує мозкову тканину або розливається між оболонками мозку, ушкоджуючи нейрони. Потім виникає набряк мозкової тканини з розладом базових функцій організму, за які відповідав постраждалий сегмент.
  2. Ішемічний інсульт. Розвивається інфаркт мозку через здавлювання артерій, закупорювання просвіту, спазму, що призводить до зупинки постачання кров’ю мозкової зони, що призводить до атрофічних змін та некрозу тканин.
Причинами інсульту можуть бути такі хронічні патології: гіпертонічна хвороба, атеросклероз, захворювання крові, запальні зміни церебральних судин, інтоксикації, цукровий діабет, деякі авітамінози. При інсульті ушкоджуються певні ділянки мозку. Відбувається загибель нервових клітин. У пацієнтів, які його перенесли, спостерігають розлад мови та рухових функцій. Виникають ще такі неприємні симптоми:
  • погіршується пам’ять;
  • знижується інтелект;
  • зменшується гострота зору;
  • з’являється м’язова слабкість чи розвивається параліч певної частини тіла.
Після великого крововиливу в мозок деякі пацієнти не здатні самостійно пересуватися, говорити та їсти. У багатьох із них після гострого порушення кровообігу в мозку істотно страждає якість життя.

У чому полягає профілактика інсульту

Заходи, які запобігають розвитку першого епізоду – це первинна профілактика інсульту. Її базовою мірою вважають щоденний вимір кров’яного тиску. Ще важливо нормалізувати в крові рівень цукру та холестерину. Ефективна профілактика ішемічного інсульту обов’язково включає корегування способу життя. Людині потрібно дотримуватись збалансованого харчування. Важливо відмовитися від шкідливих звичок – куріння та вживання алкоголю. Бажано уникати стресових ситуацій. Лікарями призначається лікувальна гімнастика для профілактики інсульту та боротьби з гіподинамією. Для покращення плинності крові пацієнтам рекомендують прийом антитромботичних препаратів. Важливо вчасно лікувати хронічні захворювання та запальні процеси. Своєчасна вторинна профілактика інсульту попереджає його повторну появу та ускладнення. До профілактичних заходів нівелювання ризику цього розладу кровообігу відносять:
  • прийом прописаних лікарем медикаментозних препаратів;
  • нормалізацію кров’яного тиску та його щоденний моніторинг;
  • сучасна профілактика повторного інсульту має на увазі обов’язковий контроль ваги пацієнта;
  • дієта зі зниженням споживання жиру та переважанням молочних та рослинних продуктів;
  • виключення прийому алкоголю;
  • диспансерне спостереження у лікаря;
  • зниження вживання кухонної солі;
  • достатня фізична активність.
У тяжких випадках профілактика інсульту головного мозку має на увазі хірургічне відновлення прохідності церебральних судин.

Як проводять профілактику інсульту за методикою Бубновського

Кінезітерапія у чоловіків і жінок застосовується вже понад 20 років для запобігання розвитку розладу церебрального кровообігу та його ускладнень. Для цього лікарі застосовують комплексний підхід та використовуються нефармакологічні методи профілактики інсульту. Гімнастика за методикою Бубновського допомагає підтримувати функціональний стан судин, забезпечуючи повноцінне харчування мозку киснем. Кінезітерапевт персонально підбирає навантаження пацієнту після ретельного обстеження на апараті оптичного 3D/4D аналізу Formetric-4D. Безмедикаментозна профілактика після інсульту здійснюється за допомогою спеціальних фізичних вправ. Їх виконують на багатофункціональних тренажерах у нашому медичному центрі.

Де проводять профілактику інсульту у Харкові

Безмедикаментозна профілактика проти інсульту проводиться у медичному центрі «Бубнівський». Усі вправи виконують під контролем професійного інструктора. Для посилення ефекту доповнюють їх курсом масажу. Записуйтесь до нас на прийом у Харкові!

    Оставьте контакты и наши специалисты перезвонят вам



    Контакти

    Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
    Ст.м. 23 Серпня
    Центр працює за попереднім записом
    Пн-Сб

      Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам