Грижа хребта – захворювання, яким страждають як у віці, і молодь.
Хребетна грижа – серйозне захворювання, яке спричиняє хронічний біль, а також може спричинити обмеження рухових функцій. Першою ознакою грижі є біль у спині в поперековій та шийній ділянці, а також біль у голові, ногах, руках та оніміння кінцівок.
Основна інформація
Діагностика
Діагноз ставиться виходячи з скарг пацієнта, анамнезу, огляду пацієнта. Діагностика проходить у три етапи:
- Огляд лікаря-кінезітерапевта, проведення міофасціальної діагностики.
- DIERS Formetric-4D. Дозволяє всього за одне коротке обстеження (10 сек) отримувати вичерпні дані про кістково-м’язову систему від шийного відділу хребта до стоп.
- Тестове заняття з реабілітологом.
Час діагностики
2 години.
Додаткове обстеження
МРТ.
Рекомендовані фізіопроцедури
Метод лікування
Рекомендована тривалість курсу
36 занять. Детальніше
Хребетна грижа та її причини
Грижа хребців (також відома як пролапс диска) – це стан, який означає, що однорідна маса диска була пошкоджена і частина пульпозного ядра відокремилася від іншого, ставши окремим елементом, який вільно переміщається, викликаючи неприємні симптоми та небезпеку для здоров’я. Протягом усього життя хребет приймає він безліч навантажень. Міжхребцеві диски зазнають підвищеного навантаження. Ці диски розташовані між хребцями та складаються з легеневого ядра – щільного желеподібного наповнення, оточеного фіброзним кільцем. Міжхребетний диск діє як амортизатор для хребта і забезпечує рухливість. Дозволяє згинати, випрямляти, бічні та обертальні рухи хребта. Завдяки дискам хребці не труться одне про одного. На жаль, в результаті щоденних навантажень на хребет диски між хребцями втрачають еластичність і ламаються, внаслідок чого все ядро або його частина стає рухливим, за рахунок чого утворюється грижа, яка може призвести до переміщення ядра до коренів хребта. Виділяють три стадії грижі хребта:- Виступ. Хоча зміни виходять за межі зовнішнього контуру диска, останнє фіброзне кільце не розірвано.
- Екструзія, яка називається грижею хребта. Це занедбана стадія захворювання, при якій порушується безперервність останнього кільця. Пульпозне ядро виходить за межі диска.
- Секвестрація, тобто остання, найбільш запущена стадія захворювання, при якій пульпозне ядро відривається від диска, що викликає сильний дискомфорт і різкий біль у хребті.
Основні симптоми, що вказують на грижу хребців
Сигналом тривоги, який може вказувати на грижу хребта, є біль у спині, який не проходить після відпочинку або зміни положення тіла. Згідно зі статистикою, близько 70% скаржиться на біль у поперековому відділі хребта і близько 20% пацієнтів скаржиться на біль у шийному відділі хребта. Симптоми грижі хребта в попереково-крижовому відділі:- біль у ногах (біль іррадіює в ногу);
- швидко
- почуття оніміння;
- слабкість;
- обмеження рухливості;
- порушення випорожнення сечового міхура;
- атрофія м’язів живота.
- біль у спині;
- біль у плечі;
- біль у потилиці, мігрень;
- швидко
- оніміння;
- запаморочення;
- помутніння зору;
- порушення дрібної моторики (виконання точних рухів);
- параліч.
Які причини виникнення
Причиною грижі хребта може бути дегенерація хребців та суглобів хребта, дископатія, сколіоз, посттравматичні зміни або навантаження певних груп м’язів. Найчастіші причини виникнення грижі хребта:- сидячий образ життя;
- невелика фізична активність чи її відсутність;
- зайва вага;
- вагітність;
- підйом важких вантажів;
- генетичні чинники;
- травми хребта;
- пухлини, невриноми, менінгіоми;
- аномалії будови хребта;
- вузький хребетний канал;
- м’язовий дисбаланс;
- відсутність належної стабілізації хребта.
Методи лікування хребетної грижі
Якщо у вас діагностовано таке захворювання, як міжхребцева грижа, то позбутися його можна без хірургічного втручання. Все, що від вас вимагається, – це звернутися до центру Бубновського у Харкові. Лікар Бубновський розробив свою методику лікування грижі, яка полягає у виконанні спеціальних декомпресійних вправ на багатофункціональному тренажері.У чому полягає методика лікування
Лікування грижі за методом Бубновського передбачає курс лікування без операції. У даний метод входить обов’язкова лікувальна гімнастика і фізіотерапія. Основне завдання методики, розробленої доктором Бубновським – навчити організм використовувати внутрішні ресурси за допомогою лікувальних фізичних вправ, відновлювати правильне функціонування м’язів, прибирати біль та спазми. Правильна робота м’язів сприяє необхідному насиченню поживними речовинами міжхребцевих пластин. Операційний метод швидкий, але він не такий ефективний, оскільки видаляючи грижу, ви не вирішуєте головну проблему – слабкі м’язи. Крім того, грижа може з’явитися знову, можливо, в іншій ділянці хребта. Доктор Бубновський пропонує унікальне та безпечне, але дуже ефективне лікування:- Складання програми, виходячи з особливостей організму пацієнта, наявності супутніх захворювань та інших нюансів. І найважливіше – тестування функціонування опорно-рухового апарату, оцінка рівня функціонування м’язів. На основі всіх даних підбираються спеціальні вправи.
- Заняття відбуваються у спеціальному залі для гімнастики, використовується багатофункціональний тренажер Бубновського. Його особливість у тому, що він дозволяє задіяти глибокі м’язи спини, які складно опрацювати самостійно.