Біль у спині, шиї і попереку: основні причини і способи лікування

Біль у спині, шиї і попереку: основні причини і способи лікування

Практично кожна друга людина рано чи пізно починає скаржитися на болі у шиї або у попереку. Багато хто не звертає уваги на біль, намагається впоратися з проблемою самостійно, відтягуючи похід до лікаря, що може запустити процес і перевести його у хронічний больовий синдром. У даній статті ми розглянемо основні причини виникнення болю у спині:

  • Міофасциальний синдром – м’язове перенапруження. На сьогоднішній день багато процесів у нашому житті автоматизовано, людина пересіла на автомобіль, не потрібно «бігати за мамонтом» і добувати собі їжу, досить зайти в найближчий магазин і їжа вже у тебе в руках. Навіть якщо ви не тягаєте важкі речі, не копаєтеся у грядках, м’язи вашої спини відчувають щоденну напругу. В основному це пов’язано із надмірними статичними навантаженнями – «сидячою» роботою. У зв’язку із цим у м’язах утворюються спазмовані ділянки – тригерні точки, які можуть викликати больовий синдром. Цю неприємність можна вирішити правильними фізичними навантаженнями, масажем і фізіопроцедурами.
  • Дегенеративно-дистрофічний процес у хребті – остеохондроз

Лікування спини у медичному центрі «Бубновського»

Багато пацієнтів лякається, коли лікар повідомляє їм цей діагноз. Але насправді, даний діагноз – це старіння хребта, як зморшки на нашому обличчі, але симптоми остеохондрозу залежать від стадії цього процесу і стану м’язового корсету людини.

  • Міжхребцеві грижі і протрузії – одна з найпоширеніших причин болю у хребті у людей середнього віку, хоча іноді зустрічається і у більш молодих людей. Справа у тому, що міжхребцеві диски не мають судин, а отримують живлення з навколишніх тканин під час ходьби і в горизонтальному положенні, під час статичних навантажень, зокрема, коли ви сидите по 8 годин на день – ні про яке живлення хребта й мови бути не може.
  • Результатом міжхребцевих гриж може бути гостре запалення і здавлення спинномозкового корінця, що може позбавити людину працездатності на тривалий час. Для правильного лікування варто звернутися до лікаря, в більшості випадків можна обійтися без додаткового медикаментозного лікування, досить буде виконувати правильні фізичні вправи і фізіолікування.
  • Компресійний перелом хребта. Дана патологія частіше зустрічається у літніх людей, хворих на остеопороз. При цьому кістки стають дуже ламкими і можуть зламатися під тиском маси тіла. Переломи у результаті травми в цю категорію не входять. Тому сам пацієнт може не помітити, як може виникнути перелом. Лікуються такі переломи суворим постільним режимом і медикаментозним супроводом. Після гострого періоду має бути реабілітаційне лікування, що включає правильні фізичні навантаження для створення м’язового корсету, для попередження прогресування захворювання.
  • Спондилолістез.
    При спондилолістезі один хребець зміщується по відношенню до іншого. Відповідна ділянка хребта стає схожою на сходи, а не на стовп. Клінічно проявляється все тими ж болями у спині, які мають хронічний характер. У даному випадку також допоможуть фізичні вправи.
  • Хвороба Бехтерева – анкілозуючий спондиліт. Причина даного захворювання – це аутоімунне запалення суглобів хребта. Найчастіше дана патологія зустрічається у чоловіків, причому як у літніх, так і у молодих. Клінічно проявляється болями і скутістю у попереку, ниючий біль в області тазостегнових суглобів, постійною напругою м’язів спини. Це хронічне прогресуюче захворювання, тобто, взявшись за поперековий відділ хребта, запалення поширюється на шийний і грудний. Більш того, з часом можуть бути ураженими сполучні тканини внутрішніх органів, серцево-судинна система, нирки, легені і навіть очі. Втім, зустрічається ця хвороба досить рідко. Лікуванням даної патології займається лікар-ревматолог, але поряд з медикаментозним лікування важливо займатися лікувальною фізкультурою, яка буде сприяти передчасному анкілозуванню ( «зрощенню») хребців.
  • Інфекційне ураження хребта. Як правило, інфекція не починається з хребта, а добирається до попереку через кровотік з інших частин тіла. Як і інші інфекційні ураження, зазвичай супроводжується підвищенням температури. Однак поєднання «хвора спина + жар» ще не означає, що у вас інфікований хребет. Таким чином, причин болю у спині безліч, і краще відразу звернутися до фахівця для точної діагностики і встановлення причини симптомів. І в залежності від причин лікар призначить відповідне лікування, а ви збережете здоров’я, час і гроші.

Всі профілактичні заходи, а також повноцінна діагностика і лікування різних першопричин болів у спині можна пройти у медичному центрі «Бубновський», під чуйним наглядом висококваліфікованих лікарів та професійних реабілітологів. Щоб отримати консультацію лікаря, вам необхідно залишити заявку на нашому сайті, де ви можете обрати зручну дату і час для відвідування нашого Центру.

Контакти

Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
Ст.м. 23 Серпня
Центр працює за попереднім записом
Пн-Сб

    Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам