Лікування ревматизму

Унікальна методика без медикаментів та операцій

Своєчасно проведена терапія при ревматизмі виключає розвиток ускладнень з боку серцево-судинної системи. Це захворювання вражає ще й опорно-руховий апарат. Знижується обсяг рухів у суглобах та з’являється біль. Ці симптоми позбавляють пацієнта можливості вільно пересуватися, суттєво знижуючи його якість життя. Щоб позбавитися цих проявів, поряд з медикаментозною терапією потрібне ще й немедикаментозне лікування ревматизму суглобів.
Основна інформація
Діагностика
Діагноз ставиться виходячи з скарг пацієнта, анамнезу, огляду пацієнта. Діагностика проходить у три етапи:
  1. Огляд лікаря-кінезітерапевта, проведення міофасціальной діагностики.
  2. DIERS Formetric-4D. Дозволяє всього за одне коротке обстеження (10 сек) отримувати вичерпні дані про кістково-м’язову систему від шийного відділу хребта до стоп
  3. Тестове заняття із реабілітологом.
Час діагностики
2 г.
Додаткові обстеження
Рентген, КТ, МРТ, консультація ревматолога та кардіолога.
Метод лікування
Кінезітерапія
Рекомендована тривалість курсу
36 занять. Детальніше

    Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам



    Особливості цього захворювання

    Ревматизм відносять до інфекційно-алергічних системних уражень сполучної тканини запального характеру з різною локалізацією. Він переважно вражає серце та судини. При ревматичній лихоманці підвищується температура тіла, яку супроводжують симетричні артралгії з летким характером та множинним ураженням суглобів.

    Потім до цих симптомів приєднується кільцеподібна еритема, з’являються ревматичні вузлики. Рідше може розвинутися хорея. У важких випадках формується ревмокардит, у якому уражаються серцеві клапани. Вирізняють такі показники активності процесу:

    • 1 ступінь (мінімальний) – ознаки ревматизму слабо виражені;
    • 2 ступінь (помірна) – симптоми ураження серця проявляються слабо або помірно, до патологічного процесу залучаються інші органи;
    • 3 ступінь (максимальна) – є ознаки запалення серцевих оболонок, уражаються легені та плевра, спостерігаються місцеві та загальні прояви хвороби.

    Запальна поразка суглобів при ревматизмі зустрічається трьох типів. Можливий варіант, коли уражаються великі та середні суглобові зчленування. Вона зустрічається у людей похилого віку. Вирізняють різновид із поразкою суглобів, коли він немає серйозної деформації. У молодих людей зустрічається блискавична форма суглобової поразки.

    Виникає біль спочатку в одному суглобі. Вона швидко захоплює й інші суглоби по черзі. При ревматичному ураженні вони змінюють форму, але опухають і збільшуються у розмірах. Згодом у пацієнта знижується рухливість у суглобах. Це супроводжується гострим болем у руках та ногах.

    Як проводять немедикаментозне лікування при ревматизмі суглобів

    Корекція стану пацієнта при ревматизмі потребує комплексної терапії. Вона запобігає деструктивним процесам у кісткових і суглобових тканинах. Кваліфіковане сучасне лікування ревматизму рятує пацієнта від розвитку станів із повною нерухомістю кінцівок. Запобігається настанню можливої ​​інвалідності.

    Грамотно складена реабілітаційна програма дозволяє повністю відновити у пацієнта обсяг рухів у суглобових зчленуваннях. Для досягнення позитивного результату при ревматичному ураженні суглобів проводять такі заходи: лікувальна гімнастика, кінезіотерапія, фізіотерапія.

    Призначають фізіотерапевтичні процедури, які включають магнітотерапію, текар-терапію, лазеротерапію, ультразвукову терапію. Гімнастика при ревматичному ураженні суглобів необхідна через розвиток супутньої слабкості м’язів та зв’язок. Комплексне лікування ревматизму включає спеціальні вправи.

    Регулярні заняття гімнастикою сприяє підвищенню еластичності тканин, розвитку гнучкості. Вони допомагають розширити обсяг рухів у суглобах. У комплекс включають заняття фізкультурою з силовим навантаженням та вправи, що підвищують гнучкість. Корисними видами спорту ще вважають плавання та їзду на велосипеді. Пацієнту потрібні регулярні прогулянки.

    Особливості лікування при ревматизмі за допомогою кінезіотерапії

    Немедикаментозна терапія при цій хворобі потрібна для збереження рухливості суглобів, підтримки еластичності м’язів та зв’язок. Цей вид спеціалізованої допомоги доступний пацієнтам в Україні.

    Вже близько двадцяти років лікування при ревматизмі включають кінезіотерапію за методикою Бубновського. Програму корекції порушень пацієнту у медичному центрі Харкова індивідуально складає кінезітерапевт.

    Лікар враховує при лікуванні ступінь змін у суглобах, які визначаються під час проведення міофасціальної діагностики. Він оцінює стан м’язово-суглобового апарату та виявляє зміни.

    Потім фахівець вибирає безпечне фізичне навантаження та складає програму гімнастики. Лікувальний комплекс вправ з Бубновського виконується на багатофункціональних тренажерах.

    Контакти

    Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
    Ст.м. 23 Серпня
    Центр працює за попереднім записом
    Пн-Сб

      Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам