Реабілітація після
інсульту

Інсульт раніше вважався долею літніх, але в останні роки він все частіше трапляється і у молодих людей. Це справжня катастрофа для організму, тому що через порушення нормального кровопостачання клітини мозку поступово відмирають, приводячи до порушень багатьох функцій організму. У результаті відбувається відключення свідомості з подальшим порушенням іннервації (нервового зв’язку органів і тканин з ЦНС).

Інсульти ділять на 2 види:

  1. ішемічний – коли судини звужуються або в них утворюються закупорки, у результаті чого кровопостачання мозку порушується;
  2. геморагічний – коли судини лопаються.

При будь-якому виді інсульту людині потрібна серйозна реабілітація.

Природою в нас закладена можливість регенерації. Завданням реабілітації після стволового інсульту є відновлення роботи нейронів, щоб вони могли виконувати функції загиблих клітин.

Чому лікарі бояться ефективної стаціонарної реабілітації після інсульту

Інсульт головного мозку проявляється по-різному. Наслідки цієї хвороби в однієї людини найчастіше не схожі на наслідки у іншої. Основною відмінністю інсульту від багатьох інших захворювань мозку є параліч однієї половини тіла (ліво- або правобічний інсульт). Таке нерідко буває навіть у тих людей, які зовні абсолютно здорові. Своєчасна реабілітація людей похилого віку після інсульту дає їм можливість відновити якість життя і повернутися до повноцінного життєвого ритму.

Успіх у боротьбі з цією хворобою залежить від уміння невропатологів і нейрохірургів врятувати людину в найкритичніший момент. Але після цього виникає питання: що робити далі, коли буде подолано найгостріший період? Найчастіше лікарі побоюються спонукати людину до будь-якої активності. Вони бояться починати фізичну реабілітацію після інсульту, тому що, на їхню думку, може статися рецидив.

Але насправді ризик повторного інсульту збільшується при пасивному способі життя людини. Професор Бубновський вважає великою помилкою багатьох лікарів, відмовлятися показувати хворому після інсульту будь-які фізичні вправи через острах посилення кровообігу в організмі.

Рекомендації по реабілітації після інсульту від доктора Бубновського

Реабілітація після інсульту повинна починатися ще тоді, коли людина лежить у палаті. Поступово він повинен освоювати нові простори:

  1. вставати з ліжка;
  2. виходити у коридор;
  3. виходити на вулицю.

У центри реабілітації після інсульту звертається багато людей, у тому числі дуже молодих. Якщо людина, навіть паралізована на одну сторону, починає виконувати фізичні вправи на тренажерах, вона поступово повертає своє тіло і мозок до нормального життя.

Доктор Бубновский звертає увагу, що багато звичайних лікарів забувають про колатералі. Цим терміном у медицині називають бічні обхідні шляхи кровотоків, широку розгалужену мережу судин, за якими здійснюється приплив або відплив крові крім основної судини. Тобто якщо не працюють одні зони, то при виконанні спеціальних вправ на БТБ (багатофункціональних тренажерах Бубновського) людина задіює великі групи м’язів, підсилюючи у них кровотоки. У результаті кров обхідними шляхами поступово доходить до уражених органів і тканин, повертаючи їх до нормального життя. Відбувається відновлення гемодинаміки (руху крові по судинах) і іннервації.

Починати реабілітацію треба якомога раніше. Чим більше часу проходить після виходу з критичного стану, тим складніше відновити всі функції мозку.

Реабілітація після геморагічного інсульту займає багато часу, зазвичай на це йдуть роки або навіть все життя. Але у будь-якому випадку організм поступово відновлюється, повертається до нормального життя.

Ефективна і безпечна реабілітація після ішемічного інсульту можлива тільки у спеціальному медичному центрі під суворим контролем досвідчених лікарів. Лікування таких важких хвороб неможливо проводити по якійсь загальній програмі. Тут принципово важливим є складання індивідуального плану занять для конкретної людини з урахуванням загального його стану, наявності хронічних захворювань. Виконання кожної вправи повинно проходити під наглядом і за допомогою лікаря або реабілітолога.

У Центрі Бубновського у Харкові перед складанням індивідуальної програми реабілітації після інсульту проводиться:

  • первинний огляд пацієнта;
  • діагностика з використанням спеціального обладнання;
  • докладне та ретельне вивчення історії його хвороби.
  • складання індивідуальної програми реабілітації пацієнта

У пацієнта обов’язково повинні бути результати УЗД, МРТ або КТ.

Платна реабілітація хворих після обширного і важкого інсульту

Доктор Бубновський нагадує: будь-яку хворобу краще попередити, ніж лікувати. Особливо це стосується таких захворювань, як інсульт.

Реабілітація у Центрі Бубновського завжди проводиться комплексно. Лікування захворювань голови починається з ніг. У людському організмі все взаємопов’язано, неможливо вилікувати якийсь один орган або відновити одну функцію, якщо не задіяти все тіло.

Якщо у людини трапляється повторний інсульт, то він проходить у більш складній формі, ніж перший. Тому всім пацієнтам рекомендується максимально серйозно ставитися до свого здоров’я – стежити за тиском і рівнем цукру в крові, по можливості позбутися від шкідливих звичок, займатися спортом. Інакше з великою часткою ймовірності можна отримати повторний інсульт, який може призвести до смерті.

Реабілітація після інсульту мозочка у Центрі Бубновського дає можливість організму відновити свої функції поступово і обережно. Це довгий процес, що вимагає великого терпіння і бажання пацієнта, але обов’язково приносить свої плоди.

Вартість занять у центрі Бубновського в Україні прийнятна для всіх категорій пацієнтів. Потрібно мати на увазі, що з кожною людиною тут працює ціла група лікарів та реабілітологів, використовується великий комплекс обладнання, інвентарю, спортивних снарядів. Для повноцінної і ефективної реабілітації після спинального інсульту (інсульту спинного мозку) зазвичай потрібно багато часу, на це йдуть роки. Але у результаті людина отримує можливість повернутися до повноцінного життя.

Дізнатися докладніше ціни і умови ви можете у прайс-листі на сайті нашого Центру, або зателефонувавши по номерам, вказаним на сайті.

Контакти

Проспект Науки, 45/3 Монте-Плаза
Ст.м. 23 Серпня
Центр працює за попереднім записом
Пн-Сб

    Залиште контакти і наші фахівці зателефонують вам